Ciekawe zabawki dla maluchów

Ciekawe zabawki dla maluchów

Daniel 18 marca 2022

Ilość zabawek dostępnych w sklepach może przytłaczać. Obecnie na półkach znajduje się tyle produktów, że zwykłego człowieka, który poszukuje czegoś na prezent dla dziecka, może to przyprawić o zawrót głowy. Trzeba zastanowić się więc jakie zabawki dla dzieci spełnią najlepiej swoją funkcję i właśnie po takie sięgnąć. Które produkty są szczególnie warte uwagi?

Zabawki dla dzieci – książeczki

Książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. Literatura dla najmłodszych może pełnić też funkcję zabawki dla dzieci, ponieważ większość pozycji wyposażona jest w elementy, którymi maluch może manipulować. Do takich produktów należą książeczki z otwieranymi okienkami, do których maluszki mogą zaglądać. Zaliczają się do nich lektury z elementami przesuwanymi oraz sensorycznymi. Pozwalają one bobasowi odkrywać świat wieloma zmysłami, czyli tak jak lubi on najbardziej.

Puzzle jako zabawki dla dzieci

Kiedy bobas nieco podrośnie, zaczyna interesować się puzzlami. Układanie puzzli niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Aktywność ta rozwija wyobraźnię przestrzenną, trenuje paluszki, uczy cierpliwości i ćwiczy spostrzegawczość. Pociecha, która poprawnie składa elementy układanki, staje się pewna siebie, co przekłada się na wiele obszarów życia. To wszystko sprawia, że puzzle to idealne zabawki dla dzieci. Wybierając konkretne zestawy, warto kierować się etapem rozwoju pociechy. Puzzle dla początkujących użytkowników powinny zawierać jak najmniej elementów, np. dwa lub trzy. Świetnie sprawdzą się układanki, z których składa się zwierzątka, ponieważ lubią je wszystkie dzieci. Wraz z wiekiem można zwiększać liczbę puzzli. Taki zabieg nie pozwoli maluchowi się nudzić, a jednocześnie zapobiegnie złości i frustracji wynikającej z niedopasowania poziomu trudności.

Pluszowe zabawki dla dzieci

Prawie każda pociecha ma na pewnym etapie swojego życia ulubioną przytulankę. Najczęściej są to pluszowe misie oraz inne postacie, np. odwzorowujące bohaterów ukochanych bajek. Dzięki pluszakom dzieci czują się bezpiecznie, co ułatwia np. samodzielne zasypianie czy przeżywanie trudnych emocji.