Zabawki dla dzieci i ich gabaryty

Zabawki dla dzieci i ich gabaryty

Daniel 18 marca 2022

Wybierając zabawki dla dzieci na prezent z księgarni, mało kto kieruje się ich gabarytami. Więcej osób zwraca uwagę na wiek użytkownika oraz na rozwijającą rolę zabawki. Tymczasem rozmiar zabawek może stanowić problem, zwłaszcza kiedy obdarowana pociecha mieszka z rodzicami w małym mieszkaniu, a tym bardziej, gdy nie ma swojego pokoju. Jakie zabawki dla dzieci warto kupować, kiedy trzeba wziąć pod uwagę niewielki metraż do przechowywania? Po jakie produkty sięgać, kiedy nic nas nie ogranicza? Poniżej kilka interesujących propozycji.

Zabawki dla dzieci do małego mieszkania

Dzieci bez względu na to, czy mieszkają w wielkiej willi, czy w maleńkim mieszkanku, uwielbiają zabawki. Niestety biorąc pod uwagę wariant drugi, najczęściej muszą ograniczać ich ilość i rozmiar. Kupując więc prezent takiemu maluchowi, nie należy raczej sięgać po duże kuchenki czy pokaźne domki dla lalek. Nie oznacza to jednak, że dzieci muszą być pozbawione takich przyjemności, trzeba tylko wybrać odpowiednie zabawki dla dzieci. Na rynku jest ogromny wybór, dzięki czemu np. dziewczynka marząca o własnej kuchni może otrzymać przenośną kuchenkę z akcesoriami w walizeczce. Atutem takiej zabawki dla dzieci jest to, że bardzo łatwo można ją ze sobą zabrać w podróż, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca i jest lekka. Pociecha marzy o domku dla lalek lub warsztacie? Żaden problem. Wystarcz sięgnąć po składane domki czy skrzyneczki z narzędziami, które pełnią tę samą funkcję. Wówczas radość dziecka i spokój rodzica są gwarantowane.

Zabawki dla dzieci do dużego mieszkania

Kiedy dziecko mieszka w dużym domu, a do tego ma odrębny pokój, problem gabarytu zabawek znika. Wtedy bez przeszkód można zakupić dużą kuchenkę, która pozwoli małej kucharce lub kucharzowi odgrywać różne role społeczne. Pociecha może bawić się w restaurację lub w mamę, co jest istotne w jej rozwoju. Ciekawym pomysłem na podarunek dla dziecka są też wszelkiego rodzaju klocki. Do najbardziej interesujących należą te z linii Lego, Cobi oraz Maroinex. Kupując klocki, warto pomyśleć o pudełku na ich przechowywanie, co z pewnością ucieszy nie tylko dzieci, ale i opiekunów.